top of page

108. UNIQA Primátorky

Nejslavnější český veslařský závod si i v letošním roce odškrtne další ročník a náš klub si, při již 108.ročníku, odškrtne další parádní mládežnické vítězství. To když naše čistá juniorská osma potvrdila své kvality. Na úřadující mistry republiky nestačily moravské výběry druzí ČVK Brno s Hodonínem a třetí loď Otrokovic s Olomoucí. Úspěšnou sestavu připravovali trenéři Petr Blecha a Jakub Zmátlík.

Parádní druhé místo vyjely hned začátkem nedělního finálového programu naše starší žačky Suchánková, Moreira, Krylová a Bílková ve společenství s děvčaty z Neratovic. Tuto osmu kormidloval náš Pavel Šalamun a na přípravě se podíleli naše trenérky Monika Perglerová, Karolína Hnízdilová a neratovický Jaroslav Fojtík starší.


Třetí místo v mužích by ještě před dvěma roky mohlo znamenat titul nejrychlejší amatérské posádky. Ovšem při roztříštění sil polo-profesionálu a profesionálů Dukly Praha do klubových lodí jsme drze pomýšleli na souboj o prvenství. Právě proto si tento bronzový úspěch posádka neuměla vychutnat. Ze souboje o vítězství nás ve finále "vysypali" lodě Slavie. Sami jsme přitom patřili k "obohaceným" sestavám. V naší posádce nechyběl odchovanec klubu a finalista z OH v Tokiu Jirka Šimánek, nový člen v barvách lipových listů Lukáš Helešic, který atmosféru Olympijských her zná z brazilského Ria a dva "dukláci" z Mělníka Matěch Mach, který v ČVK Praha působil před nástupem do resortu a jeho KVM 1881 kolega Štěpán Keller. Nabitou čtveřici doplnili naši muži Michael Humpolec, Matěj Čihoský, Jirka Oppitz, Martin Slavík a kormidelnice Monika Perglerová. Posádku připravil trenér Petr Blecha.

Pomyslnou bronzovou si z Primátorek odvezla i naše GIGovka "Vyšehrad". Chlapi na plátové lodi nestačili na výběr spol. Vajgaru se Slávií Praha a na sousedy z Blesku. Sestava jmenovitě byla Sovíček, Průšek, Božek, Susa, Malinský, Hlad, Pohl, Vido a kormidelnice Skoupilová.


Poslední naší účastí ve finále "A" byly osmiveslice dorostenek, kde do jedné posádky usedla naše děvčata s Lodními Sporty Brno. Dobré páté místo patří sestavě Brňáková Beata, Gerhátová Anna, Horová Ema, Čížková Natálie, Heroudková Magdalena, Dohnalová Kateřina, Plichtová Marie, Burešová Veronika a kormidelník Kamínek Tadeáš. Na přípravě spolupracovaly trenérky Maruška Štefková a Míša Burešová.


Zbylé tři naše snahy končily v malém finále

6.místo 8+ Dci 6.místo 8+ Ž+Jky

10.místo 8+ M"B"


Comments


bottom of page