top of page

109. ČEZ Primátorky 2022

Nejslavnější český závod tradičně v pátek zahájil závodem UNIVERZITNÍ OSMY, při kterém závodí i mladší žactvo na párových osmách v mixovaných sestavách, což je u nás již téměř věc běžná, ale ve světě stále velká rarita. V druhé finálové jízdě se společenství ČVK Praha a VK Lysá nad Labem umístilo na krásném třetím místě.

V závodě univerzitních osem žen seděla v druhé nejrychlejší lodi České Zemědělské Univerzity v Praze naše členka a trenérka Kája Hnízdilová. V mužských univerzitních osmách jel ve vítězné osmiveslici univerzity Karlovi Petr Patočka. V třetí lodi pak za ČZU Miloš Láznička za veslem a Monika Perglerová za kormidlem.


Sobota je, při závodě primátorských osmiveslic, ve znamení rozjížděk, opravných a semifinálových jízd. Večer pak dokonce o finální umístění kategorie Masters. V neděli vrcholí celý program finálovými závody.

Nedělní program jsme zahájili nejlépe jak šlo. Osmiveslice našich starších žaček, jedoucí ve společenství s KV Kondro Brandýs nad Labem, vyhrála !!! Vítězná sestava: Cimrová Alice, Vaněčková Šarlota, Burešová Markéta, Bílková Eliška, Suchánková Barbora, Hašek Laura, Trnková Eliška, Syrůčková Anita a kormidelník Mikeš Jakub.Druhé vítězství přidali naši dorostenci, svěřenci Vaška Zoubka a Karla Suchánka, posíleni závodníky Jiskra Třeboň, kteří startovali v sestavě Herda Šimon, Kala Tomáš, Střelba Antonín, Kocourek Petr, Houska Martin, Suchánek Lukáš, Dvorník David, Holý Matyáš Jan A Kormidelník Fábera Samuel.


Výpis našich výsledků:

8+ žkys 1.místo - ČVK Praha + KV Kondor Brandýs n.L.

8+ dky 3.místo - ČVK Praha + Lokomotiva Beroun 8+ dci "B" 10.místo - ČVK Praha 8+ dci "A" 1.místo - ČVK Praha + Jiskra Třeboň

8+ GIG mM 3.místo - ČVK Praha 8+ jři 6.místo - ČVK Praha + ČVK Brno

1x žsen 3.místo - ČVK Praha - Lucie Heranová

8+ žsen 10.místo - ČVK Praha

8+ msen 3.místo - ČVK Praha Kategorie Masters:

8+ žM kat."G" 1.místo - ČVK Praha 8+ mM kat."C" 2.místo - ČVK Praha + Vajgar J.Hradec + VK Smíchov Praha

8+ mM kat."I" 1.místo - ČVK PrahaComments


bottom of page