top of page

Kanálem Vltava-Labe pro mistrovské medaile ale i reprezentaci

Tak by se dal popsat velikonoční velký pátek u veslařů, kteří mezi obcemi Vraňany a Hořín závodili při MČR na dlouhé dráze. Tradičně první mistrovský závod sezóny, se sice již v loňském roce vrátil na rekonstruovaný plavební kanál pod Mělník, ovšem přesto to bylo pro účastníky v něčem nové. Pořadatelé totiž na žádost svazu, vynechali ze závodní části poslední dlouhou zatáčku před zdymadlem Hořín. Posunut musel být pochopitelně i start tak, aby měla závodní dráha stále 6km. Nástupní místo zůstalo stejné a start byl na dlouhé rovince prostě jen blíže nástupu. Ovšem cíl, nově povolené tzv. vyveslování, vysedání lodí a jejich nakládka na cestu domů, to se odehrávalo úplně jinde. Výkony na závodní trati to jistě neovlivňovalo, šampionát proběhl zdárně a tak se pojďme podívat na to, jak se nám vedlo.

Na úvod programu startovaly dvě disciplíny bez možnosti se ucházet o reprezentační kontrolní závody širších výběrů. Dvojka bez kormidelníka juniorek nesla stopu ČVK Praha jen v podobě trenéra prvních dvou posádek z rakouského Viking Linz, které trénuje náš člen a dříve úspěšný závodník Michael Humpolec.


Dvojskify dorostenek už měli naše zastoupení ve dvou lodích. Na parádním druhém místě dojela dvojice Eliška Bílková a Barunka Suchánková, které unikli bronzu o pouho-pouhé tři desetiny sekundy, což je na trati 6km opravdu velmi málo. Na pátém místě dojela Amálka Regeti ve společenství s Bohemkou.


I ve dvojkách bez kormidelníka dorostenců jsme měli dvě lodě, obě čisté. Pátí skončili pánové Linek, Červinka, což sice nepřineslo medaili, ale pozvání na kontrolní závody, kde se bude sestavovat dorostenecký reprezentační tým pro závody olympijských nadějí zemí V4, je neminulo. Jedenáctí dojeli Štěpánové Valášek s Němečkem.


Do absolutně nejnabitější kategorie, kterou byl skif dorostenců (71 lodí) nominoval trenér dorostenců Vaše Zoubek pouze dva naše zástupce. Albert Černý skončil 51. a Max Ložek 56.

Ve skifu juniorek nechyběla v popředí naše Kačka Dohnalová, která dokončila na 5.místě, když dokázala těsně porazit vítězku memoriálu M.Šedy, Sofii Kubátovou z Bohemky. Pozvánka na kontrolní závody Kačku nemine. Anička Gerhátová dojela 44., Emča Dolečková 47. Ze dvou třetin zaplnili stupně vítězů naši junioři na dvojkách. Měli jsme totiž v cíli nejrychlejší loď, kterou poháněli Suchánek se Syrovátkou a dvojku bronzovou Dvorník, Holý. Obě tyto lodě již vyhlížejí boje o juniorskou reprezentaci na kontrolních závodech.


Následoval závod rovné padesátky skifařek dorostenek, kde se naše Peťa Gaborová umístila na 26.místě. To bylo z dopoledního programu všechno a šlo se na kategorie dospělých. Ty odstartovali dvojky mužů, kde startoval i náš lehkovážník Denic Pinc s parťákem Jendou Kvapilem z Blesku Praha a dokončili na 7.místě. Pozvánku na kontrolní závody již obdrželi. Ve skifu mužů lehkých vah jsme zastoupení našeho klubu neměli a tak pojďme rovnou mezi těžké. Tam se na prvních osmi místech umístili závodníci Dukly Praha. Na 23.místě skončil Jirka Oppitz a Matěj Čihoský dojel 28.


Dvojky žen a skify žen se museli letos obejít bez našich dresů. Naše odchovankyně Lucka Heranová již hájí barvy resortního klubu Olymp. Dojela osmá.


Comments


bottom of page