top of page

Medailová mládež na Evropském šampionátu juniorů i s naším přičiněním

Nedělní odpoledne 19. květnového dne se v německém Essenu rozdávali medaile. Domácí závodníci se vrátili na výsluní juniorského veslování a tak se cílovištěm, k radosti velké části tribuny, nesla dost často německá státní hymna a to se brzy omrzí. Naštěstí se našlo alespoň pár disciplín, po kterých došlo k "oživení" playlistu místního zvukaře. Parádní hit pro tyto příležitosti, skladba "Kde domov můj", se hrál dvakrát a byla to paráda. Svým vítězstvím si jí do reproduktorů vyžádala nejprve dvojka bez kormidelnice juniorek Anička Šantrůčková, Eliška Podrazilová a potom i párová čtyřka juniorů ve složení Kyncl, Vacek, Diblík a Zobal.

Dvě bronzové medaile zajistili další dvě dívčí lodě a to hned ty největší. Za párové veslování to byla párová čtyřka ve složení Barbora Podrazilová, Maruška Štefková, Nikola Kropáčková a Simona Pašková. Za jedním veslem cinkl bronz osmiveslici Martincová, Nejedlová, Klimková, Kohoutová, Skružná, Benýšková, Činková, Kindlová a kormidelník Vilda Vítek.

Lipové listy měli zastoupení ještě v čtyřce s kormidelníkem, kde jel Peťa Patočka a kormidloval Roman Svoboda (8.místo) a v čtyřce bez kormidla, kde seděl Filip Malák (9.místo)Comments


bottom of page