top of page

Memoriál Miroslava Šedy - "šestikilák" na Vltavě

V závodě, který je ideální přípravou na nadcházející MČR na dlouhé dráze v Hoříně, se přihlásilo více než 80 posádek. Ty musely v rámci tradičního distančního jarního klání, ve kterém jedou za sebou v minutových intervalech, zvládnout trať dlouhou přibližně 6km, vedoucí od přívozu na lihovaru, kolem pilíře Branického mostu a zpět na úroveň loděnice VK Smíchov.

Generálku na vytrvalostní šampionát nevynechaly ani lipové listy.


Jako první se na start vydaly ženy na skifech, kde v našem dresu startovala Anička Štěpánová, která odstartovala jako šestá a stejnou hodnotu mělo nakonec i její umístění.

Druhou disciplínou byla dvojka bez kormidelníka mužů, kterou následovali na stejném tipu lodě i junioři. Muže jsme na startu na dvojce neměli zato juniorskou kategorii plnily jenom naše lodě. Obě :) Rychlejší byla dvojice Lukáš Syrovátka a Lukáš Suchánek. Pouhé 4 vteřiny za nimi se na druhém místě umístil  David Dvorník a Matyáš Jan Holý. Výkony 22:58 a 23:02 by v mužích znamenaly 3. a 4. místo. (ze 7)


Skify mužů, kterých startem projelo deset vyhrál Tomáš Drobil z Vajgaru JH. Náš Matěj Čihoský bohužel nestihl start.

Ve skifu juniorů vybojoval stříbrnou medaili Tonda Střelba, když nestačil pouze na závodníka pořádajícího VK Smíchov Filipa Hájka. Za kterým zaostal o 7 vteřin. Adam Novák skončil devátý. Honza Tomášek třináctý.


Tři zastoupení jsme měli i na dvojkách bez kormidelníka dorostenců. Těsně pod stupni vítězů zůstala dvojice Linek, Červinka. Za nimi na pátém místě Valášek, Němeček. Sedmí byli Cimburek s Polák.


Vítězství v kategorii dorostenců patřilo letos našemu Tomáši Kalovi, kterému nikdo neřekne jinak než slunce a stejně zářila i barva jeho medaile. Ve stejném závodě skončil osmý Albert Černý a devátý Max Ložek.


I ve skifu juniorek jsme dosáhli na medaili a to díky třetímu místu Kačky Dohnalové. Anička Gerhátová byla desátá, Emma Dolečková třináctá.


Jedenáctou a poslední vypsanou kategorií tohoto závodu byl skif dorostenek. Tady bylo naše nejlepší umístění deváté místo Péťi Gaborové. Barča Suchánková dokončila dvanáctá.


Výsledky si ze stránek veslo.cz můžete stáhnout ZDE.


Fotogalerii Pavla Niederleho navštivte TADY.


bottom of page