top of page

Memoriál Miroslava Šedy - "šestikilák" na Vltavě

V závodě, který je ideální přípravou na nadcházející MČR na dlouhé dráze v Hoříně, se přihlásilo více než 80 posádek. Ty musely v rámci tradičního distančního jarního klání, ve kterém jedou za sebou v minutových intervalech, zvládnout trať dlouhou přibližně 6km, vedoucí od přívozu na lihovaru, kolem pilíře Branického mostu a zpět na úroveň loděnice VK Smíchov.

Generálku na vytrvalostní šampionát nevynechaly ani lipové listy.


Jako první se na start vydaly ženy na skifech, kde v našem dresu startovala Anička Štěpánová, která odstartovala jako šestá a stejnou hodnotu mělo nakonec i její umístění.

Druhou disciplínou byla dvojka bez kormidelníka mužů, kterou následovali na stejném tipu lodě i junioři. Muže jsme na startu na dvojce neměli zato juniorskou kategorii plnily jenom naše lodě. Obě :) Rychlejší byla dvojice Lukáš Syrovátka a Lukáš Suchánek. Pouhé 4 vteřiny za nimi se na druhém místě umístil  David Dvorník a Matyáš Jan Holý. Výkony 22:58 a 23:02 by v mužích znamenaly 3. a 4. místo. (ze 7)


Skify mužů, kterých startem projelo deset vyhrál Tomáš Drobil z Vajgaru JH. Náš Matěj Čihoský bohužel nestihl start.

Ve skifu juniorů vybojoval stříbrnou medaili Tonda Střelba, když nestačil pouze na závodníka pořádajícího VK Smíchov Filipa Hájka. Za kterým zaostal o 7 vteřin. Adam Novák skončil devátý. Honza Tomášek třináctý.


Tři zastoupení jsme měli i na dvojkách bez kormidelníka dorostenců. Těsně pod stupni vítězů zůstala dvojice Linek, Červinka. Za nimi na pátém místě Valášek, Němeček. Sedmí byli Cimburek s Polák.


Vítězství v kategorii dorostenců patřilo letos našemu Tomáši Kalovi, kterému nikdo neřekne jinak než slunce a stejně zářila i barva jeho medaile. Ve stejném závodě skončil osmý Albert Černý a devátý Max Ložek.


I ve skifu juniorek jsme dosáhli na medaili a to díky třetímu místu Kačky Dohnalové. Anička Gerhátová byla desátá, Emma Dolečková třináctá.


Jedenáctou a poslední vypsanou kategorií tohoto závodu byl skif dorostenek. Tady bylo naše nejlepší umístění deváté místo Péťi Gaborové. Barča Suchánková dokončila dvanáctá.
ความคิดเห็น


bottom of page