Mistrovství ČR na dlouhé dráze tentokrát ve Štětí


Nově hostila domácí vytrvalostní šampionát Labe Aréna Štětí a zhostila se tohoto úkolu "chvalitebně" až možná "výborně". Stejně dobře se svých výzev zhostili i někteří naši závodníci a to přesto, že

trenér Honza Navrátil, před samotnými závody, netajil drobné obavy.

"Do Štětí si letos neodvážíme příliš medailových ambic. Naše individuální kvality zatím nedosahují, byť mnohdy jen o málo, kvalit úplné špičky jednotlivých kategorií."

Nakonec však hned první závod v pořadu mistrovství překvapil jistě nejen jeho. Dvojka bez kormidelníka, Samuel Ložek a veslovod Martin Bartek, totiž svým zatím nejlepším představením v této disciplíně dosáhla na parádní druhé místo a obavy o absenci medailových zisků pro lipové listy zažehnali klucí hned z rána.


Dalšího cinknutí jsme se dočkali až na juniorském skifu, kde jsme se z bronzové medaile radovali díky Ondřejovi Sklenářovi, když zaostal o pouhých 5 vteřina za vyrovnaným soubojem loňského medailisty a finalisty juniorského mistrovství světa, slávistou Honzikem Vackem a brněnským Markem Diblíkem.
Dalším juniorem ve výsledkové listině byl o další necelé čtyři vteřiny Filip Malák. Čtvrtých míst opět nebylo málo. Krom Filipa se s ním musela smířit na skifu juniorek i Maruška Štefková, dvojka juniorek Lucka Rezková a Kačka Bundilová také a pozadu s "bramborou" nezůstal ani Honza Šmolík na lehkém skifu mužů do 23 let. Další naše umístění v top 10 svých kategorií zaznamenaly tyto naše posádky: 5. místo 2- jři Pospíšil, Němeček a 2x dky Soukupová s Fáberovou. 6. místo 1x dky Tereza Vlčková. 7. místo 1x jři Petr Patočka a 2- msenB Čihoský, Fojtík. 8. místo 1x dci Kryštof Janáč.

Fotogalerii Pavla Niederleho naleznete ZDE. Kompletní výsledky ze stránek ČVS tady.


Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Loděnice uzavřena

Vážení naši sportovci, budova loděnice ČVK Praha zůstává nadále uzavřena a není možné ji nikterak využívat. Ohledně případných tréninků mimo objekt, obdržíte instrukce od svých trenérů, kteří budou re

©2019-2021 by Jakub Zmátlík & Kryštof Janáč .
Foto by Ondřej Kroutil & Pavel Niederle
Proudly created with Wix.com