top of page

Mistrovství ČR na dlouhé dráze tentokrát ve Štětí


Nově hostila domácí vytrvalostní šampionát Labe Aréna Štětí a zhostila se tohoto úkolu "chvalitebně" až možná "výborně". Stejně dobře se svých výzev zhostili i někteří naši závodníci a to přesto, že

trenér Honza Navrátil, před samotnými závody, netajil drobné obavy.

"Do Štětí si letos neodvážíme příliš medailových ambic. Naše individuální kvality zatím nedosahují, byť mnohdy jen o málo, kvalit úplné špičky jednotlivých kategorií."

Nakonec však hned první závod v pořadu mistrovství překvapil jistě nejen jeho. Dvojka bez kormidelníka, Samuel Ložek a veslovod Martin Bartek, totiž svým zatím nejlepším představením v této disciplíně dosáhla na parádní druhé místo a obavy o absenci medailových zisků pro lipové listy zažehnali klucí hned z rána.Dalšího cinknutí jsme se dočkali až na juniorském skifu, kde jsme se z bronzové medaile radovali díky Ondřejovi Sklenářovi, když zaostal o pouhých 5 vteřina za vyrovnaným soubojem loňského medailisty a finalisty juniorského mistrovství světa, slávistou Honzikem Vackem a brněnským Markem Diblíkem.
Dalším juniorem ve výsledkové listině byl o další necelé čtyři vteřiny Filip Malák. Čtvrtých míst opět nebylo málo. Krom Filipa se s ním musela smířit na skifu juniorek i Maruška Štefková, dvojka juniorek Lucka Rezková a Kačka Bundilová také a pozadu s "bramborou" nezůstal ani Honza Šmolík na lehkém skifu mužů do 23 let. Další naše umístění v top 10 svých kategorií zaznamenaly tyto naše posádky: 5. místo 2- jři Pospíšil, Němeček a 2x dky Soukupová s Fáberovou. 6. místo 1x dky Tereza Vlčková. 7. místo 1x jři Petr Patočka a 2- msenB Čihoský, Fojtík. 8. místo 1x dci Kryštof Janáč.


Comments


bottom of page