top of page

Velikonoční a slunečné "Kontrolky" mládeže

V řadách našich účastníků zavládla, po kontrolních závodech širších reprezentačních výběrů, radost a spokojenost, ale i smutek a zklamání.

Velkou radost a spokojenost zažila především svěřenkyně Jana Brodníčka, Terezka Vlčková, která se lepšila jízdu od jízdy a tak její poslední vystoupení v nedělním finále, bylo tím nejlepším co na vodě kdy předvedla. Vyhrála svou kategorii dorostenek a vyvrátila tak veškeré obavy, že by snad byla jen silná pro trenažér a nemehlo pro skif.


"Jsem moc rád, že se to Terezce takhle skvěle povedlo. Využila na maximum sebevědomí nabrané v zimní přípravě, vyzkoušenou a především fungující taktiku závodu a rozložení sil do dvou kilometrů, prostě paráda!" neskrýval spokojenost trenér Honza Brodníček a dodal "Moc se mi líbil i zodpovědný přístup k závodů na břehu. Terezka se chovala opravdu jako profík"


Z pozice nejlepší dorostenky Terezka odmítla reprezentační skif a raději bude závodit ve větší posádce, kterou tím pádem bude v jejím případě, pro dorostenecký reprezentační start, párová čtyřka a osmiveslice.

Souboj na čele finále dvojek bez kormidelníka svedly především dvě posádky, ČVK Praha a VK Přerov. Úvodem dvoukilometrové trati jela v čela naše dvojka Martin Bartek a Sam Ložek, prostřední pasáž byla ve znamení souboje balónek na balónek (špička lodě je opatřena ochranou v podobě balónku, pozn.redakce). Více sil do závěru zbylo však dvojici z Přerova a tak se naši kluci museli smířit s druhým místem. Stali se tak členy reprezentační čtyřky bez kormidelníka a osmiveslice pro závod olympijských nadějí.

Velmi dobře si vedl na skifu i dorostenec prvním rokem, Kryštof Janáč, který se parádní jízdou v semifinále, to vyhrál dokonce nejlepším časem, probojoval do finále. V něm už tolika silami neoplýval a tak stejně jako další jeho dva kolegové z Prahy nestačili na trojici moravských skifařů z Otrokovic a Olomouce. Kryštof si čtvrtým místem zajistil post pilíře reprezentační párové čtyřky, právě s kolegy z druhé poloviny finále (Blesk a Bohemians) a vítězem malého finále, kterým byl náš "nízko-otáčkový" Martin Vakoč (po většinu tratě finále B jel Martin frekvencí záběrů za minutu až o 5 temp nižší nežli soupeři).


Čtvrtým finalistou lipových listů byl junior Filip Malák, který ve finále mocně dotahoval pole výbušných soupeřů a to až na souboj o 3.místo, ale když "pumpičky" ucítili tribunu a zvýšili svá úsilí, Filipa opět vysypali a tak dojel na 6.místě, což je sice pořád skvělé umístění, ale cíl byl o malinko výše, jak nám potvrdil i trenér juniorek a juniorů Honza Navrátil.

"Jako trenér na sebe beru vinu toho, že všichni moji svěřenci drobně zaostali za očekáváním a za pozicemi, které měli na kontrolních závodech potvrdit. Nestihli jsme si z náročného jarního programu dostatečně odpočinou a tak nám povětšinou spíše kousek chyběl než přebýval." povzdechl si hlavní trenér ČVK Praha.


Úvodem zmiňovaná zklamání pochází právě z jeho skupiny. David Malák se totiž třetím místem ve finále "D", celkově 20., nevešel do širšího výběru pro juniorské mistrovství Evropy. Karolína Hnízdilová, která se sice umístila o jednu příčku lépe, také původně na výběr juniorek nedosáhla. Zůstala první pod čarou, ale nakonec byla povolána na sestavování posádek na MR Mnichov jako náhradnice. Dvojka bez kormidelníka juniorů ve složení Adam Pospíšil a Zdeněk Němeček porazila až ve třetí jízdě soupeře z Blesku Praha, ale celkové hodnocení je nechává na posledním 6.místě a reprezentační výběry se jich také nadále týkat nebudou. Kompletní výsledky KZ mládeže 2019 naleznete ZDE.


Výčet našeho umístění, nominovaných závodnic a závodníků z řad mládeže, na Kontrolní závody:

1./24 1x dky Vlčková Tereza 2./9 2- dci Bartek Martin, Ložek Samuel 4./24 1x dci Janáč Kryštof 6./24 1x jři Malák Filip 7./24 1x dci Vakoč Martin 8./24 1x jky Štefková Marie 9./24 1x jři Patočka Petr 10./24 1x dky Kvačková Sofie

19./24 1x jky Hnízdilová Karolína 20./24 1x jři Malák David

6./6 2- jři Pospíšil Adam, Němeček Zdeněk 24./24 1x dky Parpel Joan Jasmine

Comentarios


bottom of page