top of page

Velikonocemi vrcholí boj o veslařské reprezentační dresy.

Na zelený čtvrtek míříme do Labe Arény Račice, abychom tam od Velkého pátku přes víkend bojovali o reprezentaci. Jedou se totiž kontrolní závody reprezentačních výběrů dorostu, juniorů, ale i seniorských kategorií.


Foto: Ondřej Kroutil

Za lipové listy o víkendu usedne k veslům celkem 19 našich členů. 3 dorostenky, 4 dorostenci, 2 juniorky, 6 juniorů, 1 žena a 3 muži. Kontrolní závody mládeže a dospělých však mají odlišný průběh i systém.


Seniorské kontrolní závody jsou ústředním trenérem Simonem Coxem nazvány jako "Crew formation" víkend, jde tedy o výběr sestav jednotlivých posádek. Během pátečního dne se účastníci předvedou dvakrát na dvoukilometrové trati na malých posádkách, tedy skifech a muži i dvojkách, v závodech o co nejlepší výsledek. Sobota už však bude patřit soutěži v posádkách sestavených právě podle dosavadních výsledků testování a hlavně právě pátečních soubojů. Prostor na tak zvané "seat races", tedy boje o místo v posádkách, si ponechal šéf-trenér až do neděle s tím, že není nutné využít všechny naplánované jízdy, pokud bude jasno, tak uvidíme. Více informací naleznete na stránkách svazu. (ZDE)


Mládežnické kontrolní závody se odehrají ve třech dnech, výhradně na skifech nebo chlapeckých dvojkách a mají charakter mezinárodních závodů světové veslařské organizace, tedy systém rozjížďka, opravná jízda, semifinále, které nebude u dvojek bez kormidelníka dorostenců, kde je "pouze" 9 lodí a finále. Jiný systém mají pouze juniorské dvojky, kde je jen 6 lodí a tak pojedou tři závody o co nejlepší průměrné umístění ze všech tří jízd. Veškeré informace naleznete také na stránkách svazu. (ZDE)


Comments


bottom of page