top of page

Mistrovství ČR 2022

Závěr školního roku se tradičně snoubí s boji o tituly mistrů české republiky na klasických tratích téměř ve všech veslařských kategoriích a disciplínách.

Žactvo mělo svůj šampionát ve dnech 17.-19.6. a o týden později, také na dráze v Labe Aréně v Račicích, závodili kategorie dorostu, juniorů a seniorů.

Během žákovského víkendu se lipovým listů podařilo z račického kanálu vylovit pouze jednu stříbrnou medaili. Tu vybojoval dvojskif žáků mladších Péťa Čada a Jáchym Vido, když o necelou vteřinku a půl nestačili na závodníky Berouna. Bronzový byl dvojskif našich sousedů z Blesku Praha.

O týden později to s těmi medailemi bylo o něco bohatší a dokonce se podařili i cenné tituly mistryň a mistrů ČR pro rok 2022. Kateřina Dohnalová získala tituly hned tři, dva ve své kategorii a jeden dokonce mezi ženami na osmiveslici a stala se tak nejúspěšnější účastnici MČR, gratulujeme jí i trenérovi Michalu Dohnalovi. Zlatou medailí a titulem mistrů ČR se pro rok 2022 odměnili:

2- žsen HERANOVÁ+ SVK Břeclav

4x dky DOHNALOVÁ+ Slavia Praha a Bohemians

8+ dci KALA, STŘELBA, HOUSKA, SUCHÁNEK, DVORNÍK, HOLÝ, korm. FÁBERA+ Jiskra Třeboň