top of page

Mistrovství ČR v jízdě na veslařském trenažéru 2022.

Úvod programu trenažérových regat nám letos dosti lichotí. První totiž jedou para-sportovci a druhé dorostenky, tedy dvě kategorie, kde máme letos svou největší individuální sílu, ale pojďmě pěkně popořadě...

Václav Trnka, mezi muži se zrakovým handicapem na veslařském trenažéru v ČR, zatím mnohokrát neprohrál a kdo ví jestli vůbec někdy. Svého přemožitele nenašel ani v Olomouci a stal se tak již po několikáté mistrem ČR ve své kategorii. Václav se bude nyní připravovat na mistrovství světa, které ho čeká již za týden a které pojede z loděnice ČVK Praha Online.

Dorostenka Kačka Dohnalová vylepšila, na rozdíl od jejích největších soupeřek, své osobní maximum (7:24,3) a tak se i ona může radovat z titulu mistryně ČR v jízdě na veslařském trenažéru pro rok 2022. Její kolegyně Gaborová Petra (8:02,4) a Dolečková Emma (8:02,8) se umístili na 18. a 19. místě, 38. místo obsadila Julia Moreira (8:27,8) a 43.místo patřilo Terce Krylové (8:33,7). Mezi juniorkami se Maruška Plichtová umístila na 29.místě časem 7:58,0. Paula Anna Moreira výkonem 8:11,3 dojela 35. a Anička Gerhátová na 44. místě časem 8:37,5. "Já jsem hlavně velmi rád za 7 individuálních zlepšení a 6 osobních rekordů z 8 svěřenek." Pochvaloval si účinkování svých závodnic trenér dívčích kategorií, dorostenek a juniorek, Michal Dohnal. Z našich dorostenců si podle očekávání nejlépe vedl Martin Houska, který se časem 6:30,6 dělil o třetí místo s břeclavským Novákem. Další v pořadí byli naši závodníci 15. Lukáš Suchánek (6:51,4), 18. Matyáš Jan Holý (6:52,2), 22. David Dvorník (6:54,8), 31. Tomáš Kala (6:59,8), 43. Tonda Střelba (7:10,2), 66. Matěj Saudek (7:42,4) a 68. Jeremiáš Linek (7:45,2). Dorostenců bylo celkem 82. Trenér dorostenecké kategorie, Vašek Zoubek, byl s předvedenými výkony svých svěřenců také spokojen. "Většina kluků si vylepšila své, doposud nejlepší, časy. Medaili také máme, tak super" uvedl a vzpomněl ještě zlepšení Tomáše Kaly, který za zimní závodění prodělal vývoj téměř dvacet vteřin. "Na dorostence prvním rokem, je čas pod 7 minut dobrou vizitkou". Martin Fojtík vstoupil do dvoukilometrového trenažérového závodu juniorů velmi drze a úvodem figuroval na předních příčkách. Postupně se přes něj dostalo 5 závodníků a tak bral za čas 6:27,4 pěkné 6.místo. Dan Hanzel skončil 19. (6:35,2), Lukáš Syrovátka 32. (6:47,2) a Marek Gubien 58. (7:05,1).

Mezi ženami jsme měli 5 našich závodnic. Dvě startovaly s omezením na tělesné hmotnosti v kategorii lehkých vah. Páté místo obsadila Diana Hoffmannová s výkonem 7:52,1, sedmá potom byla Sofie Kvačková časem 7:54,4, která tak byla zároveň pátou ženou lehkých vah do 23 let. Z žen bez omezení váhy dosáhla nejvýše Verča Hejnicová, která dojela celkově na 10.místě, mezi ženami do 23 let to stačilo na pěkné 4.místo časem 7:22,7. Druhou naší ženou v Olomouci byla Terka Vlčková, která výkonem 7:27,1 dojela celkově 14. a v hodnocení seniorek "B" na sedmém místě. Trojici našich uzavírá Verča Jirasová, která za výkon 7:42,5 bere 20.pozici v celkovém hodnocení.

Tentokrát se nám i v pokročilé fázi mistrovského programu dostalo medaile, to když v mužích lehkých vah byl Martin Vakoč stříbrným seniorem "Bé". Jeho výkon 6:32,6 nestačil z třiadvacítky pouze na nymburského Jecha. V celkovém hodnocení byl Vaky klasifikován jako pátý muž lehkých vah. Dobře si vedli v žebříčku i naši další lehkáči. Sam Ložek byl mezi "třiadvacítkami" na 4.místě a Denis Pinc na šestém. Z těžkých chlapů nejvýše mířil Matěj Čihoský, který je s výkonem 6:23,2 na 28.místě celkově a 18. muž do 23 let. Jirka Oppitz časem 6:29,0 stačil na 36.místo. 26.byl mezi seniory B. Při vyhlášení a ocenění mistrovského závodu každé trenažérové kategorie byl zároveň vyhlašován i pohár ČR v jízdě na veslařském trenažéru a v něm jsme také dosáhli na pohárky. Václav Trnka 1.místo (m-LTA-zh) plný počet bodů, tedy 60. Kateřina Dohnalová 2.místo (dky) 43 bodů Veronika Hejnicová 2.místo (žsen) 36 bodů

Pod koláží vybraných fotografií Pavla Niederleho naleznete odkazy na fotogalerie a výsledky...