páteční AXA Primátorky 2019


Primátorky, nejslavnější český veslařský závod, již několik let začínají již v pátek, kdy se na zkrácené trati na 1000m a 500m, tedy bez slavné zatáčky pod vyšehradskou skálou, odehrají bitvy universitních osmiveslic, závod hendikepovaných sportovců a párových osmiveslic mladšího žactva ve formě MIX tedy děvčata a chlapci v jedné lodi.

Do pátečních závodů se z našich řad zapojil Vilém Vítek, když kormidloval v exhibiční jízdě hendikepovaných sportovců čtyřku s kormidelníkem Paprsku Ústí nad Labem v závodě o pohár Leontýnky.

Dále členové z řad našeho mladšího žactva v mixované posádce společenství ČVK Praha a Bohemians Praha slečny Hlavničková a Gaborová a mladí pánové Brejník a Linek. Tato posádka se umístila ve své finálové jízdě na parádním druhém místě o pouho-pouhé 2 vteřiny za vítěznou lodí ČVK Pradubice. Do univerzitních osmiveslic mužů se naši členové rozmístili do třech lodí. Martin Slavík obsadil druhé místo v lodi Univerzity Karlovi. Miloš Láznička a kormidelnice Monča Perglerová byli třetí s posádkou České Zemědělské Univerzity a Jakub Makoviča, Michal Nový a Martin Mika startovali v lodi Palestry, která se také probojovala do finále, kde dojela na 6.místě.


Kompletní výsledky pátečních AXA Primátorek naleznete ZDE.


Fotogalerii Pavla Niderleho TADY.

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Loděnice uzavřena

Vážení naši sportovci, budova loděnice ČVK Praha zůstává nadále uzavřena a není možné ji nikterak využívat. Ohledně případných tréninků mimo objekt, obdržíte instrukce od svých trenérů, kteří budou re

©2019-2021 by Jakub Zmátlík & Kryštof Janáč .
Foto by Ondřej Kroutil & Pavel Niederle
Proudly created with Wix.com