páteční AXA Primátorky 2019

Primátorky, nejslavnější český veslařský závod, již několik let začínají již v pátek, kdy se na zkrácené trati na 1000m a 500m, tedy bez slavné zatáčky pod vyšehradskou skálou, odehrají bitvy universitních osmiveslic, závod hendikepovaných sportovců a párových osmiveslic mladšího žactva ve formě MIX tedy děvčata a chlapci v jedné lodi.

Do pátečních závodů se z našich řad zapojil Vilém Vítek, když kormidloval v exhibiční jízdě hendikepovaných sportovců čtyřku s kormidelníkem Paprsku Ústí nad Labem v závodě o pohár Leontýnky.

Dále členové z řad našeho mladšího žactva v mixované posádce společenství ČVK Praha a Bohemians Praha slečny Hlavničková a Gaborová a mladí pánové Brejník a Linek. Tato posádka se umístila ve své finálové jízdě na parádním druhém místě o pouho-pouhé 2 vteřiny za vítěznou lodí ČVK Pradubice. Do univerzitních osmiveslic mužů se naši členové rozmístili do třech lodí. Martin Slavík obsadil druhé místo v lodi Univerzity Karlovi. Miloš Láznička a kormidelnice Monča Perglerová byli třetí s posádkou České Zemědělské Univerzity a Jakub Makoviča, Michal Nový a Martin Mika startovali v lodi Palestry, která se také probojovala do finále, kde dojela na 6.místě.

Kompletní výsledky pátečních AXA Primátorek naleznete ZDE.