top of page

Poslední závody na vodě jsou dlouhé

O kombinaci dvou kilometrů na ergometru a následný den 6000m dlouhé plutí po řece Moravě jsme vás informovali v předchozím článku. Sezóna však ve vydatných porcích závodních kilometrů neuhnula a i poslední tři veslařské akce na vodě stály porcí kilometrů za to.

 

Předposlední sobotu v měsíci říjnu uspořádal VK Slavia Praha své memoriály v distančních závodech. Za naše barvy se zúčastnilo pouze 9 statečných, 6 děvčat a 3 chlapci.

Nejlépe si vedl Martin Fojtík, kterému se podařilo ve spojeném závodě dorostenců a juniorů na skifu zvítězit v čase 25:25,4 a nechat za sebou druhého v cíli téměř o 15 vteřin. Ve výčtu dalších výsledků dáme ovšem přednost děvčatům, z těch se nejvýše ve výsledkové listině objevila Sofí Kvačková, když mezi juniorkami dojela na 5.místě. Pouhých 5 vteřin za ní byla v této kategorii stále ještě dorostenka Kačka Dohnalová. Sedmé místo bylo také naše a patřilo Jasmin Parpel. Osmou v této kategorii byla Anička Gerhátová. Mezi ženami na skifu byla osmou závodnicí Lucka Heranová, šestnáctou Diana Hoffmannová.

No a zpět tedy k chlapcům. Martina Fojtíka a jeho vítězství jsme již vzpomněli. Nejblíže mu byl v pořadí Marek Gubien na sedmém místě se ztrátou bez desetiny padesáti vteřin. Osmý byl Dan Hanzel. Oba v kategorii skif juniorů.


Výsledky mamoriálu J.Ondráka a M.Suchopára naleznete ZDE


 

Dá se říct, že celkem již tradičně, i když se jedná zatím pouze o 6.ročník, je jedním z posledních závodů sezóny v ČR Head of Prague. Distanční závod osmiveslic Prahou s jednou otočkou. Start závodu je u Barrandovského mostu na podolské straně řeky, otočka je situována mezi mosty Palackého a Jiráskovým a cíl účastnicí toužebně vyhlíží na smíchovské straně na úrovni VK Blesk, pár desítek metrů za cílovou, modro-žlutou věží areálu vodní sportů. Délka tohoto závodu je přibližně 6400m. V letošním ročníku, zřejmě vlivem úbytku "obyčejných regat" ve všech veslařských zemích vlivem covid situace, se přihlásil rekordní počet osmiveslic a to 87 lodí z 10 zemí Evropy. Pořadatelé již dříve museli sáhnout k řešení tzv. dvou vln, tedy že osmiveslice, jakožto plavidla, se dají použít v tomto závodě pro dvě různé posádky.

Lipové listy sestavily posádky dorostenek, dorostenců, juniorů, mix, mužskou, veteránskou a doplnili vítězný výběr žen Tomáše Kacovského a třetí osmu mužů. Ale pojďme tentokrát popořadě od nejrychlejších osmiveslic. V tomto měřítku potvrdily pozice mužské osmy. V třetí lodi v konečném umístění, v posádce Dukly ONE, seděl jako záskok náš Matěj Čihoský. Čistá sestava našich mužů, i když v ní statovali věkem ještě junioři, se umístila na parádním 5.místě, když rychlejší byli jen Slavisté, dvě Dukly a vítězové z Rakouska. O 35 vteřin déle trvala trať našim juniorů. I tady jsme již kategorie posunuli jakoby do roku 2022 a tak část sestavy byla dorostenecká. Našim juniorům patřilo druhém místo právě v juniorské kategorii. Celkově však byli devátou nejrychlejší lodí ze všech - parádní výkon.

Jak už jsme v úvodu naznačili, měli jsme zastoupení ve vítězné osmiveslici žen, to když Lucka Heranová ve spolupráci s resortním veslařským centrem ministerstva vnitra Olymp, kde trénuje, vyhrála tuto kategorii. Jen 16 mužských a juniorských posádek jim ujelo. Další zlatou odměnu pro ČVK Praha zajistili svou jízdou naši Veteráni, kteří se opět úspěšně spojili s Vajgarem a se Smíchovem. Čtyři děvčata a čtyři chlapci splňují podmínky při tomto podniku pro kategorii MIX. Ten náš se ze všech takových mixovaných sestav umístil jako 4. z 17 startujících.

Mezi juniory startovala i naše dorostenecká posádka a v ní se představili i nadějní starší žáci. Svou roly zvládli na výbornou a dojeli mezi juniory na 11.místě.

No a to nejhezčí nakonec. Výběr a společenství sestavené na našich dorostenkách a juniorkách nakonec vezlo výčet klubů: ČVK Praha, Slavia Praha, Bohemians Praha a Roudnice. Děvčata dojela na pátém místě.


Zmínku v České Televizi rozklikneš ZDE

Výsledky Head of Prague naleznete ZDE Fotografie FB HoP, Bohemky Rajče

 

Skutečně posledním závodem letošní sezóny na vodě, bylo druhé kolo výběru do Sportovního centra mládeže pro rok 2022. I při tomto náhradním pokusu se testování skládalo ze sobotního testu na ergometru na klasickou vzdálenost 2km a nedělního "šestikiláku" po proudu Vltavy z chuchle až za vyšehradskou skálu. Listopadové počasí si s účastníky pohrálo a jistě posunulo jejich hranice, v čem se ještě dá veslovat venku v lodích a na vodě. Sníh, teploty těsně kolem nuly ani kovidová situace, nic z toho nezbránilo poměřování sil našich mladých nadějí.


Výsledky trenažéru 2km ZDE Výsledky 6km voda ZDE Kompletní výsledky II.kola výběru SCM 2022 ZDE

bottom of page