top of page

První letošní reprezentační starty lipových listů

Někteří naši členové se i pro letošek probojovali do reprezentačních výběrů a tak na úkor domácí scény závodili za hranicemi naší republiky.

Prvním startem elitní kategorie bylo úvodní kolo světového poháru, které nevynechal ani náš odchovanec Jirka Šimánek a s parťákem Mírou Vraštilem dojeli v chorvatském Zagrebu pro krásné 2.místo na lehkém dvojskifu.

Výsledky 1.SP ZAGREB - , SO, NE.

Ve stejném termínu, tedy první květnový víkend závodili také junioři a to na tradiční mezinárodní regatě mládeže v německém Mnichově.

Kateřina Dohnalová se zde představila v sobotním programu ve čtyřce bez kormidelnice juniorek (13.místo) a v neděli jako členka osmiveslice juniorek se kterou se umístila na 4.místě. Lukáš Syrovátka a Lukáš Suchánek se oba dva dny představili ve čtyřce bez kormidelníka. V sobotu skončili na druhém místě ve finále B. V neděli svou finálovou jízdu vyhráli. Tonda Střelba byl v sobotním programu stříbrné párové čtyřky a v nedělním programu sedl s třeboňským Tomášem Janečkem do dvojskifu a dojeli v dělených závodech pro druhém místo.

Výsledky MR MNICHOV - komplet.

Dalším podnikem byla seniorská mezinárodní regata v německém Duisburgu, kam z našich odcestoval Denis Pinc se svým kolegou bleskáčem Honzou Kvapilem. Sobotní závody zakončila tato lehkovážná dvojka bez kormidelníka 4.místem a úplně stejně obstála i v nedělním programu.

Výsledky MR DUISBURG - po kat.


Týden před primátorkami se konalo už i mistrovství Evropy, kde se Jirka Šimánek umístil na lehkém dvojskifu s Mírou Vraštilem na 4.místě. Z tohot šampionátu si odvezla bronzovou medaili Krystýna Neuhortová, partnerka našeho trenéra Jana "Bródi" Brodníčka.

Výsledky ME Bled - ČT,, SO, NE.


Poslední květnový víkend bylo na programu juniorské mistrovství Evropy. To se jelo ve fancouském Brive-la Gaillarde. Český juniorský tým nasbíral parádních 5 medailí. Na jednu dosáhla i naše Kateřin Dohnalová a to v osmiveslici juniorek, která skončila na krásném druhém místě za lodí Rumunska, před Italkami. Lukášové Syrovátka a Suchánek jeli ve čtyřce bez kormidelníka velké finále. Skončili šestí. Tonda Střelba dojel ve dvojskifu juniorů na14.místě.ความคิดเห็น


bottom of page